Indite e zeza ose qyteti i nendheshem Shiko më të madhe

Indite e zeza ose qyteti i nendheshem

Zhyl Vern A-004876

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Barku i minierës i zbrazur, pistonat e shkulur, pasarelat e thyera... Pellgu qymyrguror i vjetër i Ebërfoilit, në Skoci, është krejtësisht i vdekur.

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621704

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarje misterioze vijojnë, sidoqoftë, të zhvillohen... Një mister i tmerrshëm duket sikur fshihet në fundin e minierës! Mes errësirës së dendur, galeritë ruajnë ende goditjet e kazmave. Kujtimet, pa dyshim! Po këto dritëza jetëshkurtra largohen pa zhurmë...

Xhindet keqbërëse dhe legjendat skoceze?

Një kube që vithiset, liqeni Katrina që boshatiset... Dhe ajo vajzë e terrorizuar... Për çfarë? Prej kujt?

Nuk ka dyshim, një shpirt keqbërës i kanoset mjediseve!

Jashtë zhurmës dhe besëtytnive, Xhejms Stari, inxhinieri i vjetër, do t’ia dalë të zbulojë tërë sekretet që ngërthen miniera e lashtë e Ebërfoilit?!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe213
ISBN9789995621704
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanFantashkencë