JOGA-Vijnanam (Një qasje neuro-fizike për jogën) Shiko më të madhe

JOGA - Vijnanam - Nje qasje neuro-fizike per jogen

Acharya Balkrishna FNK0252

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Joga Vijnanam është një libër i pashembullt që sqaron në mënyrë klasike njohuritë gjithëpërfshirëse të jogës. Ai është thurur bukur në sanskritisht iiic një përkthim të thjeshtë e të qartë. Autori i këtij libri historik është i nderuari Acharya Balkrishna.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928251534

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai ka depërtuar në thellësi të Ajurvedës dhe është një studiues rrënjësor si edhe praktikues i jogës. Ai e ka paraqitur formën e vërtetë të jogës si një traditë të lashtë vedike të vërtetuar shkencërisht në përputhje me normat moderne.

Ky traktat përshkruan për herë të parë në mënyrë shkencore e delikate, aspekte në lidhje me strukturën e trupit, të indrijas, manas, atmas, energisë pranike, etj, së bashku me njohuritë për sistemin nervor; ida, pingala dhe susumna nadis, njohjen dhe funksionet e tyre; valët e trurit që varen nga energjia pranike, efektet e tyre etj.

Libri përshkruan qartësisht formën e një acakre, rrjedhën lart të energjisë në të, dhe pancacosas. Ky libër shpjegon me hollësi gjendjen në nivelet e larta të meditimit dhe samadhit dhe mënyrën se si ta çlirojmë veten nga tri llojet e dhembjeve. Ky libër i veçantë duke përshkruar aspektet e përgjithshme dhe shkencore të jogës është mjaft i dobishëm për të gjithë njerëzit. Shpresoj që përhapja e këtij libri do t'i japë një shtysë të re revolucionit të jogës. Gjithkush mund të udhëhiqet drejt një jetë të lumtur e të qetë!

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe166
ISBN9789928251534
Titulli origjinalYOGA-Vijnanam
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRovensi Nikolla