I ri Cmim i reduktuar! Shkenca e Ayurvedës, - qasje praktike Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Shkenca e Ayurvedes, - qasje praktike

Acharya Balkrishna FNK0191

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është udhërrëfyesi më i plotë i mënyrës së shendetshme të jetës që na ka lënë prej mijëra vjetës shkenca vedike. Përmes tij do të mësoni sekretet e trrupit dhe mënyrën e shërimit të tij përmes teknikave tërësisht natyrale. Ekspertët pohojnë se nëse dikush i përvetëson njohuritë e këtij libri mundet që të jetojnë mbi 100 vjet pa probleme.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203434

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër të vjen në ndihmë për të kuptuar me lehtësi rregullat bazë të trupit, sëmundjet dhe mënyrat e kurimit të tyre përmes mënyrave natyrale. Për herë të parë janë të treguara qartësisht dhe të vizatuara të gjitha parimet e Ajurvedës. Prandaj ky botim vjen për këdo që është i interesuar që të marrë njohuri bazike për mënyrën e të ushqyerit, mënyrat e jetesës së shëndetshme.

Autori i këtij teksti Acharya Balkrishna është njohës dhe mbështetës i Yoga-s dhe Ayurvedas në në Indi. Ai është njohës i shkëlqyer i bimëve mjekësore Ayurvedike dhe ka ndihmuar me dijet dhe studimet e tij që të integrojë kërkimet shkencore me ato tradicionale. Balkrishna është themelues i disa institucioneve arsimore në Indi dhe ka mbajtur disa leksione në universitete dhe qendra të njohura kërkimore në Perëndim.

Libri është botuar për herë të parë në vitin 2016 dhe vjen në shqip nga Shtëpia Botuese “Fan Noli” në fundin e vitit 2016.

Të dhëna

Faqe370
ISBN9789928203434
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra, Mukades Mançe