I ri Templarët, ideali sekret i tyre Shiko më të madhe

Templarët, ideali sekret i tyre

Delia Steinberg Guzman A-002178

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çfarë është Urdhi Templar? Kjo është një enigëm të cilën duhet ta zbulojë vetë lexuesi, kur zemra e tij të ndërmarrë aventurën brenda muzikës dhe së vërtetës së këtyre faqeve, atëherë kur sikurse thotë Aristoteli, zëri i qartë ose jo i atij që depërton brenda, të shndërrojë “nga lente në të gjallë” gjithçka që fle dhe pret brenda këtij libri.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
Fletët224
ISBN9789928259479

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kujtimi i templarëve jehon përmes shekujve në botën perëndimore. Si arsye e misterit të së pavetëdijshmes kolektive, ngjashmërisht me të varfrin që kujton pasurinë e tij të dikurshme, të shqetësuarin me paqen e tij të mëparshme a të sëmurin me shëndetin që kishte, ekziston edhe tek secili prej nesh një etje e vazhdueshme për të studiuar fenomenin e Templarëve.

Pashmangshmërisht, ndjejmë se në të fshihet ende i gjallë një sekret i së shkuarës si një çelës i shndritshëm për të hapur portat e së ardhmes. Ekzistojnë me mijëra libra mbi këtë temë, dhjetëra filma dhe dokumentare, kërkime, shpesh të sëmura dhe maniake deri në detaje vetëm e vetëm që të na zbulojnë diçka më tepër rreth tyre.

Natyrisht, pothuajse e paformuluar dhe e heshtur, na lind pyetja: mes mijëra teksteve të dedikuara këtyre mistikëve dhe luftëtarëve mbrojtës të udhëve (në të gjitha kuptimet e termit) e mes qindra tezave, të cilat përpiqen që të zbulojnë sekretin e Urdhrit Templar, për çfarë na flasin faqet e këtij libri?

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët224
ISBN9789928259479
Titulli origjinalEl ideal secreto de los Templarios
RedaktoriFlamur Dardeshi, Silvana Rusi
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori