I ri Fishta satirik Shiko më të madhe

Fishta satirik

Stefan Çapaliku A-008511

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

... Te satira politike e Fishtës, përmbajtja paraqitet si një rast ose si lehtësi për një lloj të veçantë të ushtrimit formal të gjuhes. Në këtë kuptim edhe vepra “Gomari i Babatasit” nuk mund të jëtë një alegori e tranzicionit apo e transdiktaturave, përkundrazi, janë tranzicioni dhe transdiktaturat ato që vazhdojnë ta bëjnë alegorike veprën.

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928329608

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe188
ISBN9789928329608
Viti i Botimit2022
VendodhjaLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë