I ri Pesha e debores Shiko më të madhe

Pesha e debores

Christian Guay-Poliquin A-003420

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pesha e Dëborës ka fituar çmimin e madh letrar Francë-Kebek të vitit 2017.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Fletët246
ISBN9789928184580

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një rajon të largët, që imagjinohet të jetë ai i hapësirave të mëdha, një fshat është rrethuar nga bora, privuar nga elektriciteti dhe kontaktet me pjesën tjetër të botës. Atje gjejmë dy burra, në dy mosha të ndryshme të jetës, të shtrënguar prej rastësisë apo fatit të përballen së bashku me të ftohtin, urinë dhe mërzinë.

Në ndjekje të tyre, lexuesi tërhiqet brenda asaj vrime të mbyllur, veshur krejtësisht në të bardhë, në atë luftë për të mbijetuar, gjatë atij dimri që largohet me ngadalësi, gjë që përbën mbi të gjitha një histori lehtësimi e ndjese, ngaqë zhvillohet atje ku nuk ndodh asgjë e ku gjithçka mund të ndodhë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët246
ISBN9789928184580
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanSagë&Histori