Mallkimi Fuku Shiko më të madhe

Mallkimi Fuku

Junot Diaz PE0107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fitues i Çmimit "National Book Critics Circle" për letërsinëNjë nga librat më të shquar të "New York Times"Fitues i Çmimit "Anisfield - Wolf Book"Libri artistik më i mirë i vitit sipas revistës "Time"Fitues i Çmimit "John Sargent, Sr. First Novel".

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Fletët282
ISBN9789928124234

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Oskari është një djalë i ëmbël, me diellin shkatërrimtar të një vetmie të zgjedhur, një romantik nga Nju - Xhersi, i cili ëndërron të bëhet shkrimtar dhe, mbi të gjitha, të gjejë dashurinë. Por, Oskari nuk arrin të marrë asnjëherë atë që do, për shkak të një fuku-je: mallkimit që ka rënë mbi breza të tërë në familjen e tij, duke i ndjeku ata në emigrime epike drejt Shteteve të Bashkuara dhe sërish gjatë kthimit për në atdhe.

Thanë për librin:

"Jashtëzakonisht i madh"

Time

"Nje histori e frikshme...tepër energjike...ta ka ënda ta lexosh, por, sidomos ta rilexosh."

Entertainment Weekly

"Madhështore, ku drithëruesja dhe e rastësishmja janë përdorur me finokëri dhe në një mënyrë depërtuese. Arritja më e madhe e këtij libri është zotësia e Diazit për të baraspeshuar një histori të brendshme shumëbrezëshe të një tragjedie familjare...E shkuara dhe e tashmja janë njëlloj të fokusuara, ndërsa proza akrobatike ndërthuret mjeshtërisht ndërmjet realiteteve, duke na magjepsur me gjithçka."

The Boston Globe

"Panoramike dhe personale gjer në dhimbje. E pamundur të kategorizosh se cila është gjëja më e mirë. Romani i Diazit është një dreq libri që nuk do t'ia dijë për kategorizimet!"

Los Angelos Times

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët282
ISBN9789928124234
Titulli origjinalPegi
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiÇetina Bushati