Këngët e Milosaos Shiko më të madhe

Kenget e Milosaos

Jeronim De Rada LG0030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra më e njohur e De Radës dhe një ndër më të rëndësishmet e rrymës romantik.

Më shumë detaje

22 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
Fletët129
ISBN9789992743492

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Këngët e Milosaos” ka në qendër dashurinë e dy të rinjve, që kundërshtohet nga shoqëria. Përveç idesë së dashurisë përballë paragjykimeve shoqërore, fryma patriotike përshkon tërë veprën.

Kjo bëhet bazë për një konflikt tjetër ndërmjet ndjenjës dhe detyrës. Një element tjetër me rëndësi te "Këngët e Milosaos” është natyra, pothuajse gjithnjë e shkrirë me ndjenjat e personazheve.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët129
ISBN9789992743492
Titulli origjinalArgeta LMG
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri