Cmim i reduktuar! Une si une Shiko më të madhe

Une si une

Valmir Tertini A-006104

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është vëllimi i dytë me poezi i Valmir Tertinit pas vëllimit “Por...” që vjen para lexuesve në dy gjuhë: shqip dhe anglisht. Ka 12 cikle apo qerthuj poetikë, përmes të cilave na njeh me shumë argumente nga jeta e shtresave të ndryshme, duke nisur nga ndjenjat vetjake dhe me përpjekjet e tij për të gjetur rrugëdalje në jetë.

Më shumë detaje

18 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Artini
ISBN9789951889322

368 Lekë

-8%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Une si une” në shqip dhe  « Me as myself » ne anglisht është vëllimi i dytë që vjen para lexuesve në dy gjuhë: shqip dhe anglisht. Ka 12 cikle apo qerthuj poetikë, përmes të cilave na njeh me shumë argumente nga jeta e shtresave të ndryshme, duke sjell narracionin, por edhe filozofine urbane, nuk mungon ndjesia patriotike madje as dashuria ku me mjeshtri pershtat modernen nga tradicionalja.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe100
ISBN9789951889322
RedaktoriPrend Buzhala
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArber Jashari