Filmberja Shiko më të madhe

Filmberja

Valmir Tertini A-006106

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmbanë kapituj bazik në rrugën e realizimit të një filmi. Studimet e gjata në procesin e bërjes së filmit, duke u ndaluar në të gjitha etapat e tij, që nga ideja, historia, editimi, teknologjia dhe përfshirja e ekspertëve në realizimin e tij. Një pergatitje nga Valmir Tertini, që u adresohet jo vetem studenteve të akademisë se arteve por edhe dashamiresve të artit të shtatë, kinematografisë.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Artini
ISBN9789951766753

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe80
ISBN9789951766753
RedaktoriProf. Dr. Hivzi Muharremi
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë