Shkëndija e jetës Shiko më të madhe

Shkendija e jetes

Erich Maria Remarque BOT0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

509 është një i burgosur politik në një kamp gjerman përqendrimi. Për 10 vjet me radhë ka mbijetuar në kushtet më të paimagjinueshme. Gati duke vdekur, ai sërish e ndjen se fundi i luftës është afër. Nëse ai dhe mjeranët e tjerë që jetojnë nëpër baraka arrijnë të mbahen edhe pak, vuajtjet e tyre nuk do të shkojnë kot.

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879928000187

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe508
ISBN9879928000187
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRobert Shvarc
RomanSagë&Histori