Mengjarashja Shiko më të madhe

Mengjarashja

Peter Handke A-000379

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ajo ishte tridhjetë vjece dhe jetonte në një koloni shtëpish tip bungalow të ndërtuar në formë tarracash në shpatin jugor të një malësie qendrore, pikërisht mbi tisin prej mjegulle të një qyteti të madh. Kishte ca sy që nganjëherë, edhe kur ajo nuk shikonte kënd, shkëlqenin, pa ndryshuar fytyra e saj në tërësi. Një pasdite të vonë dimri ishte ulur pranë dritës së verdhë që vinte nga jashtë...

996 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928449979

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe112
ISBN9789928449979
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë