Leter e shkurter lamtumire e gjate Shiko më të madhe

Leter e shkurter lamtumire e gjate

Peter Handke A-000375

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Letër e shkurtër lamtumirë e gjatë është një nga romanet më novatorë dhe zbavitës të të madhit Handke. Mbi të gjitha, ky roman është një letër dashurie për Amerikën, peizazhet e saj dhe kulturën vendase, me premtimin e një jete të re – apo trupon pa jetë të një të vjetre – janë të gjitha pas kthesës më të parë që ndesh.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928323118

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Plot atmosferë noir dhe e ngarkuar me një ajër deliri të përgjithshëm, libri filloi me paraqitjen e një të riu gjerman pa emër, i cili sapo ka mbërritur në Amerikë, ku shpreson të gjejë paqe pas rrënimit të martesës. Nuk shkoi gjatë dhe ai zbulon se ish-gruaja po e përndjek. Ai udhëton, ajo i bie pas dhe shpejt çifti i personazheve përsillet qark njeri-tjetrit nëpër mbarë tikën e SHBA-ve – nga Filadelfia në Oregon, nga shkretëtira e mazonës në Portland, Los Anxhelos, St. Luis, etc. Është dashuria apo hakmarrja që i mëson ndaj njëri-tjetrit? Gjithçka mbetet mrekullisht e paqartë në këtë roman shëtitës, të pezullt, plot humor familjar, me fund ala Western dhe me përmbysje të papritur të ngjarjeve alla Hollywood.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe155
ISBN9789928323118
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë