I ri Cmim i reduktuar! Biblioteka e mesnates Shiko më të madhe

Biblioteka e mesnates

Matt Haig A-000809

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mes jetës dhe vdekjes ekziston një bibliotekë, dhe brenda asaj biblioteke, raftet e librave nuk kanë fund. Çdo libër ofron një mundësi për të provuar një jetë tjetër që mund të kishe jetuar. Për të parë se si do të ishin gjërat nëse kishe bërë zgjedhje të tjera... A do kishe bërë diçka ndryshe, nëse do të kishe mundësinë të anuloje rrugëtimin tënd? Një roman për të gjitha zgjedhjet që hyjnë në një jetë të jetuar mirë. Ky është libri me i mire i vleresuar per vitin 2020 nga komuniteti me i madh i lexuesve ne mbareboten ne Goodreads.

Më shumë detaje

386 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341303

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Diku larg përtej kufirit të universit ekziston një bibliotekë që përmban një numër të pafundëm librash, secili prej tyre është historia e një realiteti tjetër. Një tregon historinë e jetës suaj ashtu si është, së bashku me një libër tjetër për jetën tjetër që mund të kishe jetuar nëse do të kishe bërë një zgjedhje tjetër në ndonjë moment të jetës suaj. Ndërsa të gjithë ne mendojmë se si mund të kishin qenë jetët tona, çfarë do të thoshe nëse do të kishe mundësinë të shkosh në bibliotekë dhe të shihje vetë? A do të ishin vërtet më të mira ndonjë nga këto jete të tjera?

Nora Seed gjendet përballë kësaj vendimi. Ballafaqohet me mundësinë për të ndryshuar jetën e saj për një tjetër, duke ndjekur një karrierë tjetër, shfuqizuar ndarjet e vjetra, realizuar ëndrrat e saj për të bërë një glaciologe; ajo duhet të kërkojë brenda vetes ndërsa udhëton nëpër Bibliotekën e Mesnatës për të vendosur çfarë është vërtetë mbushëse në jetë, dhe çfarë e bën vlefshme për të jetuar në vend të parë.
REVIEWS

“Një përshpejtim i mundësive të kohës.”

GUARDIAN

“Një histori mbresëlënëse, që për kohën e sotme mund të titullohej ‘Kjo është një jetë e shkëlqyer’. I duhuri në kohën e duhur.”

JODI PICOUL

“Një nga librat e mi më të pëlqyer i të gjitha kohërave... Nuk duhet të mungojë në asnjë raft librash!”

@THEBOOKMAGNET

“Një libër aq i bukur, i shkruar me aq mjeshtëri dhe aq motivues, saqë nuk përshkruhet dot me fjalë.”

@NIKKIMOORE_AUTH

“Thjesht një rrëfim i MREKULLUESHËM dhe tepër frymëzues.”

@DONSMCCABE

“Më ka mahnitur. I shkëlqyer.”

READING_TAM_ISHLY, GOODREADS

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928341303
Titulli origjinalThe midnight library
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBesnik Rika