I ri Prekja e se keqes Shiko më të madhe

Prekja e se keqes

Max Seeck A-000704

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Prekja e së keqes” është libri i dytë i trilogjisë bestseller të autorit Max Seeck.

Më shumë detaje

507 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361004

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Të gjithë mendonin se Xhejr Vesterlundi, diplomat finlandez, kishte vdekur prej kohësh. E përkundrazi, është një i arratisur dhe ia ka mbathur nga Kroacia – vendi i fundit ku është parë i gjallë – falë një pasaporte suedeze false. Pas vetes ka lënë një trup me kokë të prerë dhe pak shenja që të çojnë në Stokholm.

Agjentja e Interpolit, Anikë Lehtoja, ka ndër mend ta zgjidhë çështjen dhe t’i shkojë deri në fund. Për këtë arsye kërkon të kthehet në shërbim pas muajve të gjatë të sëmundjes që e kanë mbajtur larg hetimeve.

Bashkë me Anikën, edhe Daniel Kuisma vihet në gjurmët e Vesterlundit.

Por mbi kokën e Danielit qëndron pezull një akuzë për krime lufte që u takojnë ngjarjeve të errëta të së shkuarës, që duhen sqaruar ende të gjitha. Fillon kështu ndjekja e njeriut përmes kufijve ndërkombëtarë nga Norvegjia e largët në San Francisko, derisa mbërrin në Hagë.

Por sa më shumë i afrohen presë Anika dhe Danieli, aq më shumë kuptojnë natyrën e vërtetë të Vesterlundit. Dhe fillojnë ta shohin qartë përbindëshin që jeton brenda tij.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe392
ISBN9789928361004
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj
RomanMister&Thriller