Versioni i Barnit Shiko më të madhe

Versioni i Barnit

Mordecai Richler A-007231

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I ngarkuar me energji komike dhe shpërfillës i lig i mëshirës së çfarëdo lloji, Versioni i Barnit është portreti brilant i një burri, të cilin Mordecai e krijoi unik e për të mos u harruar në kohë të kohërave. Ai është gjithashtu një histori e paharrueshme dashurie, një histori mbi familjen dhe shoqërinë si pasuri e njeriut.

Më shumë detaje

106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928184931

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Plot gjallëri dhe pervers, tri herë i martuar, Barni Panofski gjithmonë është qepur pas dy dogmave, që e mbajnë gjallë: jeta është absurde dhe se askush nuk e kupton ndonjëherë me të vërtetë tjetrin. Po kur armiku i tij i përbetuar deklaron publikisht se Barni është abuzues me gruan, intelektual mashtrues dhe ndoshta vrasës, ai nxitet të shkruajë kujtimet e veta.

REVIEWS

Një bestseller i menjëhershëm i New York Times.

Një debutim shtangës.”

– Washington Post

“Goditës dhe i fuqishëm.”

– The New York Times

“Një klasik modern.”

– Jeffery Deaver, autor i The Bone Collector, bestseller i New York Times

“Fantastik, e dashurova.”

– Paula Hawkins, autore e The Girl on the Train, bestseller i New York Times

Ajo mendonte se i kishte shpëtuar së kaluarës, po disa gjërave nuk mund t’u bësh bisht.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928184931
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako