I ri Cmim i reduktuar! Balada e Akilit Shiko më të madhe

Balada e Akilit

Madeline Miller BLV0153

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një ritregim drithërues, thellësisht emocionues dhe krejtësisht unik i legjendës së Akilit dhe Luftës së Trojës Një përrallë perëndish, mbretërish, fame të pavdekshme dhe zemre njerëzore, “Balada e Akilit” është një vepër verbuese që riimagjinon në mënyrë të shkëlqyer kryeveprën e Homerit, “Iliada”.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338648

1 196 Lekë

-8%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një aventurë e mbushur me aksion, një histori epike dashurie, një konceptim dhe shpërfaqje e mrekullueshme, romani debutues monumental i Millerit ka fituar një vlerësim të jashtëzakonshëm nga disa prej shkrimtarëve më të shkëlqyer të trillerëve bashkëkohorë...

dhe fansat e Meri Renosë, Bernard Kornuellit, Stiven Presfilldit dhe të serialit “Masters of Rome” të Kollin Mekollout, do të kënaqen në këtë udhëtim të paharrueshëm në Greqinë e lashtë, në Epokën e Heronjve.

PERSHTYPJE

Një ritregim magjepsës i “Iliadës” dhe ngjarjeve nga këndvështrimi i Patroklit: është një libër që zor se e lëshon nga dora dhe çdo klasicist do të magjepset nga karakterizimi i perëndeshës Tetidë, e cila përcjell egërsinë dhe ftohtësinë e vërtetë të lashtësisë.

- Donna Tartt, “The Times

Homazh për “Iliadën” dhe një vepër befasuese arti... Një libër që nuk e lëshoja dot nga dora.

- Ann Patchett, autore e “Shtëpia holandeze”

Të dhëna

Faqe348
ISBN9789928338648
Titulli origjinalThe song of Achilles
RedaktoriBledar Çepele, Albana Kapxhiu
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat15,2 x 22,8
PërkthyesiXhimi Lazri
RomanSagë&Histori