Cmim i reduktuar! I cmenduri i pavionit 3 Shiko më të madhe

I cmenduri i pavionit 3

Leonard Veizi A-000572

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një triller psikologjik nga shkrimtari Leonard Veizi. Ndonëse ngjarjet ndodhin dhe personazhet lëvizin brenda një hapësire të kufizuar, ato janë dinamike dhe secili prej tyre shfaqet me një profil të qartë dhe të plotë.

Më shumë detaje

994 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132086

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“I çmenduri i pavijonit 3” është një vepër që shquhet për një frymëmarrje të gjerë, brenda së cilës ndeshen misteri dhe realiteti, pasioni dhe imagjinata, ambicia dhe pamundësia.

Ngjarjet që zhvillohen në roman nuk shfaqen si qëllim në vetvete, por atë burojnë natyrshëm nën peshën e kohës në të cilën ndodhin. Mospërcaktimi i një vendi të caktuar gjeografikisht dhe mënyra e trajtimit të veprës i japin asaj një përmasë të madhe.

“I çmenduri i pavijonit 3” është i shtati në radhën e botimeve të autorit. Të parin vëllim me novela, titulluar “Grahma e shpirtit të mjegullt”, Veizi e ka botuar në vitin 1997, për të vijuar me përmbledhjet me tregime “Ngrehina e përhumbjes”, “Treni i fundit i metrosë”, “I dënuar me vdekjen” dhe dy romanet “Surpriza e natës së fundit” dhe “Rrëfimi”.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe288
ISBN9789928132086
RedaktoriLoredan Bubani
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller