I ri Gjuetari i shtrigave Shiko më të madhe

Gjuetari i shtrigave

Max Seeck A-000269

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vjen në shqip një thriller tjetër nga autori i romanit thriller “Engjëjt e Hamurabit”. “Gjuetari i shtrigave”, libri i parë i serisë thriller me protagoniste detektiven Xhesika Niemi, është Neë York Times dhe Spiegel Bestseller. Po përkthehet në 40 gjuhë të ndryshme dhe së shpejti do të jetë edhe serial televiziv në Hollywood nga Greg Silverman i Stampede Ventures.

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928464262

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Detektivja Xhesika Niemi po heton një rast të jashtëzakonshëm vrasjeje në seri. Gruaja e shkrimtarit të famshëm, Roxher Koponenit, duket se është vrarë në një ritual të çuditshëm. Por asgjë nuk është e rastësishme – autori i krimit ndjek pikë për pikë modelin e rrëfyer në librin më të shitur të kohës. A është çmendur lexuesi besnik i Roxher Koponenit, apo kemi të bëjmë me një çështje tejet personale? Si mund ta ndalojë Xhesika një kriminel që di çdo hollësi të librit edhe më mirë se vetë autori?

Noiri më i freskët këtë herë vjen nga Finlanda! Një thriller psikologjik, trullosës e plot të papritura. Max Seeck ka aftësi fenomenale të krijojë ngjarje mahnitëse e ta befasojë lexuesin përherë e më shumë.

REVIEWS

“Një nga librat më të mirë që kam lexuar. Absolutisht drithërues, i shkruar mirë dhe të lë pa frymë deri në faqen e fundit.”

- Emelie Schepp, autore e Slowly We Die

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe428
ISBN9789928464262
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSilvana Berki
RomanMister&Thriller