I ri Nje lule Krishtlindjeje Shiko më të madhe

Lulja e Krishtlindjes

Brian Mooney MUZ0055

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur Krishtlindja i bën bashkë sërish dy miq të vjetër, mes tyre lulëzon romanca. Kete roman fantastik e gjeni tek Bukinist.al dhe vjen tek ju duke nisur nga data 14 dhjetor dhe ne vijim.

Më shumë detaje

111082 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mrekullitë janë si flokët e dëborës; nuk mund të gjeni kurrë dy të njëjtë, por çdonjëri prej tyre është po aq i çmuar dhe i bukur. Këtë Krishtlindje mrekullia i takon doktoreshë Betit. Spitali që ajo drejton, në Rivër Dejlli të Hempshirit, rrezikon të mbyllet. A do t’ia dalë ajo ta bindë bordin drejtues, i cili ngjason me miqtë e Skrunxhit?! Në atë vorbull problemesh, miku i fëmijërisë, zjarrfikësi Logan, do të bëhet streha e saj e dashurisë. Më në fund, Beti do të ketë një shpatull ku të mbështetet.

Logani është një zjarrfikës në shtetin e Kalifronisë. Ai nuk ngurron të hidhet me parashutë dhe të ndërhyjë gjithnjë në situatat më kritike. Por, hedhja në krahët e mikeshës së tij të fëmijërisë, e cila është tashmë në një marrëdhënie, për të është një ndjesi edhe më e frikshme se të përballja me vatrën e zjarrit. Pasi humbi prindërit në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Logani jetoi në familjen e Betit. Kur ishin fëmijë, ata e shihnin njëri-tjetrin si motër e vëlla, por tani që u rritën, u shtuan fluturat në stomak. Sikur ajo të mos ishte e fejuar! Sa nevojë kishin për nja dy-tri mrekulli Krishtlindjeje! Mbase falë tyre, Beti do të arrinte t’i mbante hapur dyert e spitalit dhe zemrat e dy miqve të vjetër do të rendnin drejt një dashurie të përjetshme.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Titulli origjinalThe christmas flower
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEni Lasku