Historia e një pulëbardhe dhe e maçokut që e mësoi të fluturonte Shiko më të madhe

Historia e nje pulebardhe dhe e macokut qe e mesoi te fluturonte

Luis Sepúlveda BD0127

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Historia e një pulëbardhe dhe e maçokut që e mësoi të fluturonte" është libri që ka pushtuar zemrat e miliona lexueve të çdo moshe.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët120
ISBN9789928176226

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Pasi u zhyt në një njollë vaji në ujërat e Detit të Veriut, pulëbardha Kengah, gati duke vdekur, ndalon në ballkonin e maçokut Zorba, të cilit i merr tri premtime: të mos e hajë vezën që ajo po lind, të kujdeset e t’i mësojë të fluturojë të voglit që do të lindë. Pas vdekjes së Kengah, Zorba e pret vezën e kur hapet, e fsheh pulëbardhën e sapolindur nga sytë e një komuniteti felin në portin e Hamburgut.

Po si mundet një maçok ta mësojë të fluturojë?

Në një histori që ka finesën e një përralle dhe forcën e një parabole, shkrimtari i madh kilian prek një nga temat e veta më të dashura: dashurinë për natyrën, bujarinë e painteres dhe solidaritetin, edhe mes të ndryshmish.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët120
ISBN9789928176226
Titulli origjinalDudaj
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiLiviana Kora