Arome Orienti Shiko më të madhe

Arome Orienti

Ahdaf Soueif BD0331

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i jashtëzakonshëm, që të shtang...Autorja di të thurë një rreth me intuitën e një magjistareje.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750766

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Aromë Orienti" është libri i parë i Soueif-it dhe të thuash se është premtues, do të thotë ta nënvlerësosh, sepse ai është shumë i arrirë. "Aromë Orienti" është një dëshmi e mëtejshme e së vërtetës se disa nga librat më të mirë britanikë të prozës tregimtare shkruhen nga njerëz që vijnë nga kultura të përziera." Victoria Glendinning, "Sunday Times" "Një stil jetësor e inteligjent të shkruari, përshkrim i gjallë dhe dialog i studiuar mirë." Isabel Raphael, "The Times" "Një roman i jashtëzakonshëm, që të shtang...Autorja di të thurë një rreth me intuitën e një magjistareje. Lexuesi pret me padurim librin e saj të dytë." Christopher Wordsworth, "The Guardian" "Stili i të shkruarit është edhe i shpejtë, edhe i ngadaltë, ndërsa mundësia për t'i kuptuar këto kurthe të rrëfimit është e padiskutueshme dhe rrallë nuk e arrin qëllimin e vet." Eduard Said, "London Review of Books" "Nje talent i ri origjinal dhe tërheqës." Hermione Lee, "The Observer"

Të dhëna

Faqe216
ISBN9789992750766
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEvis Cerga