Fitimtari nuk merr asgje Shiko më të madhe

Fitimtari nuk merr asgje

Ernest Hemingway BOT0126

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të shkruara gjatë kohës kur Hemingueji ishte në kulmin e fuqisë së tij krijuese, në tregimet e tij Fitimtari nuk merr asgjë shkëlqen vula e talentit të veçantë. Karakteret, dialogët, mjediset, bota e brendshme, mund të kenë ardhur vetëm nga imagjinata e Heminguejit.

Më shumë detaje

24 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879928000330

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në tregimet e këtij libri shkëlqen vula e talentit të veçantë. Gjuetarë, gra, pleq të mençur, luftëtarë, gra të dashuruara: aty mund të gjendet gjithçka, aty jeton gjithkush, dashuron e përballet me realitetin e pashmangshëm të vdekjes. Karakteret, mjediset, dialogët, bota e brendshme mund të kenë ardhur vetëm nga imagjinata e Heminguejit. Qoftë e para si hyrje e veprës së tij, qoftë si një vështrim i përgjithshëm mbi temat që zhvilloi gjerësisht dhe fuqishëm në romanet e veta, bëhet fjalë për një koleksion të mahnitshëm e të suksesshëm.

Të dhëna

Faqe124 
ISBN9879928000330
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNasi Lera