I ri Nivele jete Shiko më të madhe

Nivele jete

Julian Barnes SHLB0019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Te Nivele jete, Julian Barnes na jep ne Nadarin, balonistin dhe fotografin ajror pionier; na jep kolonelin Fred Burnaby, adhurues me ngurrim i ekstravagantes Sarah Bernhardt; pastaj, në fund, na jep historinë e pikëllimit të tij, të vëzhguar hollësisht. Ky është një libër ndershmërie intensive dhe njohurish të thelluara; është njëkohësisht një lavd pa fund i dashurisë dhe një ekzaminim i thellë i trishtimit.

Më shumë detaje

108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Shtepia e Librit
ISBN9789928479112

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

REVIEWS

“Çdokush që ka dashuruar apo ka vuajtur humbje, ose thjesht ka vuajtur, duhet të lexojë këtë libër dhe pastaj ta lexojë sërish e sërish.”

- Martin Fletcher, The Independent

"Julian Barnes e prezanton veten pa spirancë dhe në ujëra të trazuara, duke e bërë këtë në mënyrë stoike; pikëllimi i tij është pasionant dhe i përpiktë.”

 - Joyce Carol Oates, The Times Literary Supplement

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe120
ISBN9789928479112
Titulli origjinalLevels of Life
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGjergj Erebara