Set 3 libra, - Magjia e Khaled Hosseini ne biblioteken tende

Khaled Hosseini BOM0031

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jo vetëm “Gjuetari i balonave” është i magjishëm dhe lexohet me një frymë. Lexuesi shqiptar e njohe shumë mirë këtë vepër, por po aq të jashtëzakonshme janë edhe dy veprat e tjera të Khaled Hosseinit, “Njëmijë diej vezullues” dhe “Dhe malet oshëtinë”. Prandaj “Bukinist.al” i sjell në bibliotekën tuaj me një ofertë fantastike në këtë periudhë

Më shumë detaje

192 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

RRETH TRE LIBAVE

Shtëpia botuese OMSCA-1 ka sjellë tre libra të Khaled Hosseinit në gjuhën shqipe, të cilat janë ribotuar vazhdimisht gjatë këtyre viteve për shkak të lexuesve të panumërt që ka gjetur në vendin tonë.

1.GJUETARI I BALONAVE (kliko këtu për të blerë veç librin)

Ky libër ka vetëm një të metë, - mbaron shpejt, - thotë Amazon. Prandaj edhe në Shqipëri ka mbi 10 ribotime si roman/ E veçanta e tij qëndron në atë që Khaledi krijon botë brenda në libër dhe të fut në atë botë, në libër ti e përjeton jetën pa zbukurime, pa çmendurira e marrëzira ....vetëm në thjeshtësi. E teksa lexon e lexon dhe jeton në faqet e këtij libri të vjen keq për fundin e papritur. Të duket sikur shkëput një pjesë tënden dhe e lë mënjanë, të vjen ndërmend çdo episod i librit dhe kthimi në botën "me këmbë në tokë".  Të lë një lloj shijeje në kujtesë që se fshin dot asgjë...madje as koha

2. NJËMIJË DIEJ VEZULLUES (kliko këtu për të blerë veç librin)

Shumë nga ne mësuan dhe shijuan mjaft nga "Gjuetari i balonave". Ka edhe më shumë për të mësuar e shijuar nga "Një mijë diej vezullues". I fuqishëm, i shkëlqyer, tronditës."

3. DHE MALET OSHËTINË (kliko këtu për të blerë veç librin)

Mos pyet më por plotësoje bibliotekën tënde edhe me këtë libër të Khaled Hosseinit

Një libër emocional, provokues dhe i paharrueshëm, që përshkruan se si dashurojmë, si kujdesemi për njëri – tjetrin dhe se si zgjedhjet që bëjmë reflektohen brez pas brezi. Në këtë roman, Hosseini shpalos mënyrat e larmishme se si familjet mbështetin, lëndojnë, tradhtojnë, nderojnë dhe sakrifikojnë për njëri – tjetrin.

Duke ndjekur hap pas hapi personazhet e tij, zgjedhjet dhe dashuritë nëpër botë, nga Kabuli në Paris, më pas në San Fransisko dhe në ishullin grek Tinos, historia zgjerohet duke u bërë më e ndërlikuar emocionalisht, më tërheqëse dhe më e fuqishme pas çdo faqeje që shfletojmë.

                                              

Të dhëna

VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 16 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiOriana Tamburi