I ri Tigri ! Tigri ! Shiko më të madhe

Tigri ! Tigri !

Mochtar Lubis A-004478

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i magjishëm mbi realitetin indonezian, që përcjell mesazhe të qarta dhe që të mëson si të çlirohesh nga frika nëpërmjet rrëfimit të mëkateve të tua. “Tigri! Tigri!" është një satirë rreth hipokrizisë së shoqërisë. Personazhet e romanit përveçse të përballojnë; i duhet edhe që të zbusin "tigrin' brenda vetes.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët253
ISBN9789928062543

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Tigri! Tigri!" është parë si një përpjekje për të bindur indonezianët besëtytë që besimi në Zot dhe vetëbesimi mund t'i mbrojnë ata, jo mantra-t apo hajmalitë. Një gjetje mjaft interesante e metaforës së tigrit për të nxjerrë në pah anën e errët të shpirtit njerëzor.

Ekziston një "tigër" brenda seçilit prej nesh. Por pyetja shtrohet: kush do të jetë ai që do të gllabërojë dhe kush do të jetë ai që do të gllabërohet? Ju apo tigri?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët253
ISBN9789928062543
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEris Rusi
RomanSagë&Histori