I ri Epirotet, shqiptaret e lashtesise Shiko më të madhe

Epirotet, shqiptaret e lashtesise

Nelson R. Çabej A-002653

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky punim i kushtohet hetimit të përkatësisë etnike të epirotëve të lashtësisë dhe përbërjes etnike të Epirit, që nga lashtësia e deri në kohët e reja. Duke shqyrtuar me kujdes të dhënat nga fushat më të ndryshme të historisë, gjuhësisë, arkeologjisë, mitologjisë, historisë kulturore etj., autori arrin në përfundimin bindës e të palëkundur se epirotët ishin një fis i madh i familjes së fiseve ilire dhe paraardhës vijëdrejtë të shqiptarëve.

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët354

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët354
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë