Captured By Brigands SC Shiko më të madhe

Captured By Brigands SC

Gjerasim Qiriazi (Gerasim Kyrias) BEM0158

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, Gjerasim Qiriazi rrëfen historinë e vërtetë të rrëmbimit të tij dhe ato që ngjanë gjatë atyra muajve sa qe peng i kaçakëve. Ishte ai kalvar i dhimbshëm që nxiti vendimin e tij për t'i nxjerrë bashkatdhetarët e vet nga errësira.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

IAPS (ISShP)
Fletët136
ISBN9780993424878

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Më 1884, një shqiptar i ri me një ëndërr për të ndryshuar në vendin e tij hipi në një karrocë të lidhur për Kortchën, duke mos ditur se në rrugën përpara piratëve malorë e prisnin. Në këtë vëllim, Gerasim Kyrias rrëfen historinë e vërtetë të kapjes së tij dhe gjashtë muaj si peng. Ai përshkruan shkaqet dhe mallkimin e brigadës dhe shpjegon se si përvoja e tij tronditëse e galvanizoi vendosmërinë e tij për të nxjerrë kombëtarët e tij nga errësira. Gerasim Kyrias u bë predikuesi i parë ungjillor i Shqipërisë dhe mbjellësi i kishës, duke u predikuar kongregacioneve shqiptare në Selanik, Monastir (Manastir) dhe Korçë. Ai shkroi dhe përktheu himne krishtere, themeloi Vëllazërinë Ungjillore Shqiptare dhe me motrën e tij Sevasti themeloi Shkollën e Parë Shqiptare për Vajzat në Korçë. Ai është i nderuar në Shqipëri dhe në Maqedoni si iluminist, edukator dhe patriot.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët136
ISBN9780993424878
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaAnglisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë