Historia e Belgjikës Shiko më të madhe

Historia e Belgjikës

Geert van Istendael BDI0327

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kufiri linguistik dhe kaosi hapësinor, lavdia industriale e Valonisë dhe mjerimi i Brukselit, koterij-i flamand dhe kullat e Gentit, Filipi II dhe Vilhelmi I, e zeza dhe e bardha, pacifizmi i djathtë dhe konservatorizmi i majtë, nga Jul Cezari te Bart de Wever, nga Karli i Madh tek Elio di Rupo - të gjitha këto dhe shumë të tjera analizon, krahason, sqaron në këtë libër Geert van Istendael.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët336
ISBN9789928103840

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Geert van Istendael e bën këtë me një stil të pashoq, herë shumë i ashpër, herë shumë i dashur, por, mbi të gjitha, besnik ndaj fakteve dhe mjaft objektiv. Kushdo që e do Belgjikën, duhet ta lexojë këtë libër. Kushdo që nuk e do Belgjikën, duhet ta lexojë këtë libër. Pra, të gjithë duhet ta lexojnë! Që në botimin e tij të parë, më 1989, libri pati sukses të jashtëzakonshëm. Deri tani ai është ribotuar 17 herë; katër herë autori e ka rishikuar tekstin deri në detaje. Një vepër e dokumentuar më së miri dhe shumë tërheqëse ... Një nga librat holandezë dhe belgë më interesantë! Bernard Dewulf, Trouw

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët336
ISBN9789928103840
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKrenar Hajdëri