Historia e shërbimeve sekrete në Luftën e Dytë Botërore Shiko më të madhe

Historia e shërbimeve sekrete në Luftën e Dytë Botërore

Anthony Cave Brown BDI0097

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Anthony Cave Brown është autor i një sërë librash bestseller me temë nga historia e spiunazhit. Ai ka punuar si korrespondent në Europë dhe në Lindjen e Afërme për gazetën The Daily Mail (Londër) dhe ka shkruar vazhdimisht për një sërë gazetash të tjera prestigjioze, si The Guardian dhe The Sydney Morning Herald.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët621
ISBN9992759259

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Më 6 qershor 1944, në Ditën D, 6 mijë anije të Aleatëve, flota më e madhe në histori, mbërriti në brigjet e Francës për të filluar çlirimin e Europës. Taktika e tyre e surprizës pati sukses të plotë: shqiponja naziste u gjend në gjumë. Aleatët morën frymë të lehtësuar. Dita D, që mund të kishte qenë masakra më e madhe në histori, u bë në të vërtetë një nga fitoret më të mëdha historike. Si u arrit kjo befasi e habitshme? Përgjigjja e kësaj pyetjeje përbën subjektin e Historisë së Shërbimeve Sekrete..., një nga librat më emocionues të shkruar ndonjëherë rreth Luftës së Dytë Botërore. Duke rrëfyer historinë e plotë të operacionit më të komplikuar inteligjent në historinë e luftës, Historia e Shërbimeve Sekrete... paraqet një numër të madh heronjsh dhe spiunësh magjepsës, në vorbullën e historive dramatike të komploteve dhe kundërkomploteve, gënjeshtrave dhe marshimeve, të vërtetave dhe maskimeve. Ai rrëfen historinë e lojës së maces me miun, midis agjentëve në Francë e Angli dhe atyre të Gestapos.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët621
ISBN9992759259
RedaktoriKujtim Ymeri
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPiro Koçi