Enver Hoxha dhe kater ditet e Beratit Shiko më të madhe

Enver Hoxha dhe kater ditet e Beratit

Përgatiti: Prof. Ndreçi Plasari, Dr. Luan Malltezi FB0008

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Pleniumi i 2-të i KQ të PKSH, Berat, 23-27 nëntor 1944. Dyshja e autorëve, Plasari e Malltezi sjellin në vëmendjen e lexuesit Ditët e plenumit të Beratit (1944), atëherë kur u vendos regjimi komunist, rolin e diktatorit Hoxha dhe prapaskenat e ardhjes së tij në pushtet.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356133

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe409
ISBN9789994356133
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë