Enciklopedi e historise se botes 2 Shiko më të madhe

Enciklopedi e historise se botes 2

John Edward Bowle A-000074

Libër i ri

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928317377

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ka mundësi që një ditë, pas një studimi të kujdesshëm, të arrihet të kapet mentaliteti dhe shpirti i atyre që morën pjesë në ngjarjet historike. Eshtë e sigurt se sot, ndonëse popujt janë përçarë nga ideologji “të përbindëshme”, trashëguar që nga shek. XIX-të, forca e ndryshimeve ekonomike dhe teknike si dhe përhapja e metodës shkencore po e shtyjnë njerëzimin drejt horizonteve më të gjera dhe drejt pranimit se realitetet e botës moderne kapërcejnë çdo kufi racial, kombëtar bile edhe “ideologjik”.
Është një nevojë e pashmangëshme për breznitë e ardhëshme të çdo vendi të mësojnë të jetojnë së bashku, përndryshe do të kemi një shkatërrim të përgjithshëm: mënyra më e mirë për t'ia arritë këtij qëllimi është të kuptuarit e historisë së botës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe426
ISBN9789928317377
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë