Dialektet e shqipes dhe historia e formimit te tyre Shiko më të madhe

Dialektet e shqipes dhe historia e formimit te tyre

Bahri Beci BDI0042

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vjetërsia dhe autoktonia e shqiptarëve, nën dritën e të dhënave të dialektologjisë sonë historike, përbëjnë temat e këtij studimi shkencor. Në mënyrë metodike bëhet edhe një pasqyrë e tipareve dalluese të dy dialekteve të shqipes. Libri u vjen në ndihmë studentëve dhe kujtdo që interesohet për historinë e popullit dhe gjuhës së tij.

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747781

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe96
ISBN9992747781
RedaktoriMariana Ymeri
V. Bot2002
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë