"Homo ideologicus" ne shkencen shqiptare Shiko më të madhe

"Homo ideologicus" ne shkencen shqiptare

Bahri Beci SP004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër tregon kalvarin personal, por në një kauzë më të madhe, që shkon në zbardhjen e së vërtetës, të marrëdhënieve që ndërtoi komunizmi me studiuesit nën kupolën e quajtur Akademia e Shkencave, konkretisht në Institutin e Gjuhësisë dhe Letërsisë, ku gjuhëtari Bahri Beci punoi për 40 vite.

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Princi
Fletët354
ISBN9789928428707

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët354
ISBN9789928428707
Titulli origjinalPrinci
RedaktoriMyftar Gjana
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë