Keshilla per jeten Shiko më të madhe

Keshilla per jeten

Arthur Schopenhauer A-002688

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këshilla për jetën” është një nga veprat më të pëlqyera dhe më popullore në lexueshmëri e filozofit që të ngushëllon përmes pesimizmit: Arthur Schopenhauer.

Më shumë detaje

44 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
Fletët184
ISBN9789992788925

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë vepër autori hyn në kontakt dhe bën të prekshme ato zona ku lexuesi i zakonshëm, por edhe natyrat meditative gjen krahë për të zbuluar gjithçka të ndryrë brenda vetes, për të zbuluar më mirë atë dhe për ta vendosur veten në raport me botën dhe të tjerët.

Pyetjet më ekzistenciale për qenien bëhen me një inteligjencë të jashtëzakonshme dhe po kështu jepen edhe përgjigjet e autorit nga përvoja e vet dhe përvoja e njerëzimit.

Ç’kuptim ka jeta për ty? Po nderi? Po paraja? Po të jesh i lumtur, a ka kuptim? Po të brengosesh a ka vlerë? Po artet ç’vlerë kanë? Po dituria?

Këto dhe shumë të tjera janë pjesë e këtij libri të shkëlqyer që të shoqëron gjithë jetën.

 

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët184
ISBN9789992788925
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Kristo