Nje qytet lundrues Shiko më të madhe

Nje qytet lundrues

Zhyl Vern A-004885

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ka, sidoqoftë, një numër shenjash paralajmëruese për keq. Njëri nga kapitenët e Grei Istërnit ka vdekur i mbytur. Një pasagjer është lënë në brakti i trallisur në thellësi të anijes.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621711

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjatë montimit të kaldajave, një mekanik është mbyllur salduar gabimisht në govatat e avullit! Ndonëse ky vapor ka kapërcyer njëzet herë Atlantikun, askush nuk mund të mohojë se atë e pret një fat i paracaktuar…

Megjithatë, është një kryevepër e ndërtimtarisë detare. Më shumë se një anije, një qytet lundrues! Dhe secili hipën në të e mrekullohet…

Për dreq! Edhe një herë ende po përgatitet një dramë e re dhe tërë aktorët e saj ndodhen të bashkuar rastësisht mbi vapor. Burra që ndeshen në duel!

Dhe mallkimi i ndjek pas… Pa llogaritur katastrofën detare, mëse të parashikuar… Një histori më dramatike akoma se ajo e Titanikut!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe243
ISBN9789995621711
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanFantashkencë