I ri Cmim i reduktuar! 23 ceshtje rreth kapitalizmit te cilat nuk ua thone Shiko më të madhe

23 ceshtje rreth kapitalizmit te cilat nuk ua thone

Ha-Joon Chang A-002752

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër nuk është një manifest kundër kapitalizmit, për saktësi ai tregon se ka mënyra në të cilat kapitalizmi duhet, dhe mund, të bëhet më i mirë." Qëllimi i tij në këtë libër është t’ju tregoj disa të vërteta thelbësore për kapitalizmin që përkrahësit e tregut të lirë nuk ua thonë.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Damo

750 Lekë

-25%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"A e dini se:

Tregu i lirë nuk ekziston

Botën e ka ndryshuar më shumë makina rrobalarëse sesa interneti

SHBA-të nuk kanë standardin më të lartë të jetesës në botë

T’i bësh të pasurit më të pasur nuk e bën pjesën tjetër më të pasur

Politika e mirë ekonomike nuk kërkon ekonomistë të mirë

Nuk duhet harruar se:

Praktikisht të gjitha vendet e pasura sot kanë përdorur proteksionizmin dhe subvencionet për t’i dhënë shtysë industrive të tyre foshnjore.

Këto dhe shumë çështje të tjera do të mund t’i mësoni nga ky libër i jashtëzakonshëm, i autorit numër 1 në botë, Ha-Joon Chang, i cili është i specializuar për ekonomiksin e zhvillimit dhe Profesor i Jashtëm për Ekonominë Politike të Zhvillimit pranë Universitetit të Kembrixhit. Prej fillimit të krizës ekonomike në vitin 2008, ai ka kontribuar rregullisht edhe për gazetën ""The Guardian"" dhe ka qenë një kritik i fortë për dështimet e sistemit tonë ekonomik.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe325
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë