Çfarë është paraja? Shiko më të madhe

Çfare eshte paraja?

Rebecca Rissman A-000464

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çfarë është paraja është seri e librave Paraja nëpër botë. Në këtë libër iu prezantojnë fëmijëve konceptin e parasë, shkëmbimit dhe diversitetit global. Me fjali të thjeshta dhe ilustrim  fotografik, i jepet përgjigje pyetjes se ç’është paraja, çfarë formash ka dhe përse përdoret. Në fund të çdo libri ka një përmbledhje të koncepteve të dhëna dhe një udhëzues për t’u përdorur nga prindërit dhe mësuesit. Për nxënësit e klasave të para dhe të dyta.

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080202

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080202
RedaktoriDonika Qirici
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAviola Kristo