Fitimi i parase Shiko më të madhe

Fitimi i parase

Nick Hanter A-000465

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fitimi i parasë është pjesë e serisë Të kuptojmë paranë. Në mënyrë të  thjeshtë shpjegohet se ç’është ekonomia dhe cilat janë pjesët përbërëse te saj, pse duhet të punojnë njerëzit dhe si janë fituar paratë përgjatë gjithë historisë. Libri përshkruan zhvillimet më të rëndësishme të teknologjisë në botë duke e ndërthurur edhe me llojet e ndryshme të punëve në sektorin publik apo shtetëror. Autori jep informacion për njerëzit më të pasur në botën dhe për historitë se si janë bërë të tillë.

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080080

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080080
RedaktoriDonika Qirici
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlma Mushi