Alexander Moissi Shiko më të madhe

Alexander Moissi

Vangjel Moisiu BDI0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Biografia e Moisiut gëzon pasuri dhe vlera që do t'i dëshironin çdo njeri i rangut të tij. Maks Brod shkruan për të: "Hamlet është shkruar vetëm për Moisiun dhe vetëm ai mund ta interpretonte." K. Stanislavski shkruan: "Një artist edhe një njeri kaq i madh sa Moisiu, i përket gjithë botës".

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët241
ISBN9789994346008

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Emri i tij i fali Shqipërisë një nga dimensionet më interesante dhe të jashtëzakonshme. Rolet e tij qenë një kolane brilante e artit pamor të dramës. Është për t'u çuditur se, megjithëse luajti personazhe të interpretuara nga majat e aktrimit botëror, përsëri ishte krejt i veçantë dhe po kaq i madh sa edhe kolegët e tij europiane. Në këto dimensione, në këtë arenë, hyri me modesti, u zhvillua universalisht dhe mbylli jetën i rrethuar nga respekti dhe admirimi aktori Aleksandër Moisiu.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët241
ISBN9789994346008
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMimoza Gjika