Dashuri dhe pushtet Shiko më të madhe

Dashuri dhe pushtet

Bruno Vespa UE0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që rrëfen historinë italiane të 100 viteve të fundit, personazhet më të pushtetshëm të politikës: presidentë, kryeministra, kryetarë partish zbulohen nëpërmjet rrëfimeve mbresëlënëse të grave që kanë dashuruar, bashkëshorteve, të dashurave, grave që kanë qëndruar në prapaskenë e i kanë shoqëruar në rrugëtimin e tyre politik: Nga Benito Musolini te Romano Prodi, nga Vitorio Emanueli III te Silvio Berluskoni, nga Alçide de Gasperi te Betino Kraksi, nga Antonio Gramshi te Valter Veltroni. Dashuri dhe pushtet" është rrëfimi i historisë së Italisë së shekullit të fundit, jetuar nga gratë që kanë qenë në krahë të protagonistëve të saj. Disa prej këtyre grave nuk kishin folur kurrë më parë....

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928418289

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe342
ISBN9789928418289
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane