Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot

  Ofertat

  Libra Ka 2446 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Vështrojeni realitetin në sy! E vetmja mënyrë për të soditur realitetin është të jetoni nga çasti në çast me ritëm të plotë, në mënyrë sa më intensive.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok

   100 mënyra për të motivuar veten ju ndihmon të depërtoni përmes barrierave negative dhe t’i zhdukni mendimet pesimiste që po ju pengojnë të arrini obje- ktivat dhe ëndrrat tuaja. Ky botim përmban teknika mendore dhe shpirtërore të cilat nxisin veprimin dhe rezultatet në jetën tuaj.

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 600 Lekë Në stok

   Orhan Pamuk është zëri që në kërkim të melankolisë së trishtë të qytetit të tij të lindjes, stambollit, zbuloi simbolet e reja të përplasejes dhe gërshetimit të kulturave. Akademia Suedeze për Çmimin Nobel

   1 600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Platforma nuk është një ese mbi turizmin seksual. Është një roman i shkëlqyer mbi çështjen e përhershme të marrëdhënieve të komplikuara mes burrave e grave, mbi keqkuptimet e përjetshme, të mohuara një ditë nga një takim autentik, një lloj mrekullie, një revolucion intim. Le Monde des Livres

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Trebeshina i hap për herë të parë lexuesit një dritare për të hyrë në një botë fantazie që ngjason me atë të rrëfimeve të Mitrush Kutelit. Stili surrealist i asaj çka autori e quan “realizëm poetik” i tij është rezultat i revoltës së vetëdijshme kundër rrymës sunduese të realizimit socialist 

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   “Mekami” i kundërvihet mitit të realizimit socialist që e nxjerr figurën e Skënderbeut si qëndresën më të fortë të popullit shqiptar, nga i cili duhet të frymëzoheshim edhe ne që u rezistonim të gjitha sulmeve të borgjezëve, revizionistëve, social-imperialistëve...

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   850 Lekë Në stok

   Libri ka si motiv shtyse të rrëfimit rolin e intelektualit klasor. Asmut Rrakatakja niset në misionin politik për të mbledhur skeletet që do të dëshmonin përmasën e fitores. Bredh nga despotati në despotat në kërkim të eshtrave, numri i saktë i të cilëve është i lëvizshëm. Pikërisht këtë dilemë duhet të zgjidhë artisti-personazh

   850 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Është një libër që rrok gjithë jetën me dukuritë e saj, saqë përftohet bindja se kemi të bëjmë me një rrëfim të dendur, me një rrëfim që manifeston frymën jetësore tragjike, komike, ironike dhe vitale. Kjo është shtresa aksiologjike rrëfimit e cila e koncepton fëmijërinë si stina e kaltër, e vetmja fazë e lumturisë njerëzore, që në vetvete shënon një...

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   Ky libër është i mbushur me këshilla praktike dhe shërben si një udhërrëfyes elegant për të gjitha vajzat në rritje. Në të jepen 50 mësime mbi ndryshimet që ndodhin në trupin tuaj

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

   Shkruar në zjarrin e historisë, romani Suitë franceze përshkruan pothuaj drejtpërdrejt Eksodin e qershorit të vitit 1940, që përfshiu mes një rrëmuje tragjike familjet franceze të të gjitha shtresave, nga më të pasurat në më të thjeshtat. Irène Némirovsky ndjek hap pas hapi poshtërsitë e panumërta dhe vrullet e brishta të solidaritetit të një popullsie të...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   540 Lekë 600 Lekë -10% Në stok

   Leksionet e Calvino-s, teoricienit dhe rrëfimtarit të shkëlqyer, përbëjnë testamentin e tij të ndritur letrar. Askush nuk i ka nxjerrë më mirë në pah vlerat e Italo Calvino-s, këtij gjeniu kaq të talentuar e mendjemprehtë italian, sesa vetë ai, përmes këtyre meditimeve mbi artin e të shkruarit. 

   540 Lekë
   600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 125 Lekë 1 250 Lekë -10% Në stok

   Një libër i strukturuar me mjeshtëri të jashtëzakonshme, ku suspansa e ankthi sa vijnë e rriten dhe tensioni shtohet. Romani hapet me vrasjen brutale, ose më mirë me masakrën, e një familjeje në Stokholm: prindërit dhe vajza e vogël e familjes janë gjetur të vdekur. I vetmi i mbijetuar është djali i shtëpisë, pesëmbëdhjetëvjeçari Jozef Eku.

   1 125 Lekë
   1 250 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok

   Libri ofron njohuri të gjera për historinë kineze, duke i dhënë mundësi lexuesit të njohë vlerën e qytetërimit përmes historisë; të njohë saktësinë e historisë përmes qytetërimit. Ai fokusohet te proceset shoqërore, të mënyrës së jetesës dhe të zhvillimit, për të ilustruar ideologjitë dhe idetë.

   1 350 Lekë
   1 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok

   Si vajza të vogla, Mekenzi, Ema, Lorela dhe Parkeri kalojnë orë të tëra duke luajtur rolet e tyre të parapëlqyera. Vite më pas, fantazitë e tyre bëhen realitet kur ato hapin agjencinë e tyre të dasmave, për t’ia bërë realitet ëndrrat çdo femre. Me lule fantastike, ëmbëlsira të mrekullueshme dhe me çaste të magjishme të fiksuara në fotografi, kuarteti...

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 250 Lekë Në stok

   "Klasa" është një ndër romanet e autorit Erik Segal dhe klasifikohet si best seller. Në këtë roman pershkruhen pesë jetë, pesë histori dashurie dhe portreti i një brezi.

   1 250 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Suksesi ose dështimi i biznesit tuaj varet nga suksesi ose dështimi i përpjekjeve që do të bëni në marketing.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Përdoreni këtë libër që iu ndryshon karrierën për të shfrytëzuar burimin e vetë gjenialitetit tuaj intuitiv

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Qëllimi i këtij libri është që t'ju japë juve një varg idesh,metodash,strategjish dhe teknikash,të cilat mund t'i përdorni menjëherë për të bërë shitje më të shumta,më të shpejta dhe më të lehta se kurrë ndonjëherë.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Aftësia e udhëheqjes së suksesshme është një mjeshtëri, e cila mund të mësohet. I pajisur me metoda të sprovuara, ky libër i vogël udhëzimesh do të shpalosë potencialin tuaj të lidershipit.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Më shumë se çdo gjë tjetër, aftësia juaj për ta menaxhuar kohën, do të përcaktojë edhe sukseset që do të arrini.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Ky libër është i domosdoshëm të lexohet nga çdo shitës profesionist që kërkon ta rritë karrierën e tij dhe të krijojë një të ardhme të suksesshme.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Në këtë libër, rrëfehen historitë e dhjetë pacientëve që iu drejtuan terapisë, gjatë së cilës u përleshën me dhimbjen e ekzistencës. Kjo nuk ishte arsyeja për të cilën ata iu drejtuan për ndihmë psikoterapisë.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok

   Botimet Françeskane sjellin gjithë veprën e At Zef Pllumit “Rrno vetëm për me tregue” në një botim special, të paketuar. E gjithë vepra e plotë, e dalë në qarkullim në vitin 2015, është konsideruar “ndërgjegja e kohës”, pasi kleriku i lartë françeskan ka rrëfyer gjithë kalvarin gjatë kohës së komunizimit, në burgje dhe jashtë saj.

   1 890 Lekë
   2 100 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   40 receta të krijuara mbi bazën e traditës italiane, të zgjedhura për një menu plotësisht vegjetariane nga Academia Barilla: specialitete të rajoneve, pjata të famshme klasike dhe shumë të tjera autentike dhe të reja.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   40 receta ëmbëlsirash joshëse “made in Italy” të zgjedhura nga Academia Barilla, që ruajnë ekuilibrin mes tradicionales dhe krijimeve të reja: kryevepra të artit modern të pastiçerisë dhe shumë të tjera që janë krenari e kuzhinave të ndryshme rajonale.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 400 Lekë Në stok

   Cmimet është një novelë e shkruar nga Erik Segal në vitin 1995. Kjo novelë tregon historinë e tre karaktereve kryesorë: Adam Kupersmith (një imunolog gjeni), Sandi Raven (një biolog) dhe Izabela Da Kosta (një fëmijë gjeni me prespektivën për të fituar cmimin Nobel në Fizikë)

   1 400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

   Habia është aftësia për të pyetur për një dukuri të qartë, dmth për diçka që na pengon ta shohim dhe ta kuptojmë botën në çast. E para prej dukurive është vetë qenia, pra ekzistenca e materies dhe e botës. Prej kësaj çështjeje, kaq e thjeshtë në pamje të parë, shekuj më parë lindi në Greqi ai lloj meditimi që nuk ka rreshtur së dhëni hov mendimit: filozofia.

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   750 Lekë Në stok

   Libri sipas botimit të pas vdekjes së autorit, të vitit 1833. - Në fund të bot. një katalog i veprave të cituara dhe shënime mbi tekstin.

   750 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Vazhdim i romanit të famshëm Histori dashurie. Dy vjet pas humbjes së dashurisë së jetës së tij, Oliver mendon se nuk do të dashurojë më kurrë derisa një ditë takon një grua të bukur dhe misterioze.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   650 Lekë Në stok

   Një eksperiment që doli me sukses, një prozë moderne që lidh thellësinë filozofike dhe depërtimin filozofik rreth kuptimit të jetës, - një model sesi jeta nuk arrin të sfidojë përballë vdekjes por njëherësh është edhe një udhëtim i fuqishëm letrar në mendjet e lexuesve të çdo kohe. Prandaj, është listuar si vlerë e përhershme letrare dhe rekomandohet në...

   650 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Të zotërosh lojën e brendshme të parave. Mendo si i pasur që të bëhesh i tillë.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Inati, rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.

   700 Lekë
   Në stok
  Shfaq 33 - 64 nga 2446 libra