Lasgush Poradeci – vepra IV Shiko më të madhe

Lasgush Poradeci – vepra IV

Lasgush Poradeci A-000023

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete vellim perfshihet e gjithe korrespondenca qe poeti i madh shqiptar pati me rrefimtarin dhe studiuesin Mitrush Kuteli. Këtu botohen letra të periudhës 1928 – 1941, ku një pjesë e tyre janë përkthyer nga rumanishtja në gjuhën shqipe.   

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

AlbPaper
ISBN9789995634933

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe206
ISBN9789995634933
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë