Një rrëfim lëndues Shiko më të madhe

Nje rrefim lendues

Adam Kay BAT0181

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Aq sa të bën për të qeshur, po aq edhe ta copëton zemrën." Charlie Brooker "Një libër i mrekullueshëm, me humor therës dhe të thëna pa dorashka."   

                                                                              Dawn French

Më shumë detaje

461 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219961

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

97 orë pune në javë. Të duhet të marrësh vendime për jetë a vdekje, shpesh edhe përballë një cunami të vërtetë të lëngjeve të trupit. Dhe ta mendosh se ai roja i parkingut të spitalit paguhet shumë më mirë se ty.

Mirë se erdhët në jetën e një mjeku të ri.

I shkruar në sekret të plotë në fund të ditëve të lodhr,hme, netëve pa gjumë dhe fundjavave të zëna po përsëri në punë, ditarët e Adam Kay-t na japin një përshkrim pa censurë të jetës dhe punës në vijën e parë të Shërbimit Shëndetësor Kombëtar. Do të qeshni, do të tmerroheni, do të lëndoheni — këtu është gjithçka që do të donit të dinit — por ka edhe plot gjëra të tjera nga ato që do t'i lexoni duke kthyer kokën pakëz mënjanë — këtu flitet për jetën brenda dhe jashtë pavijonit të spitalit.

"Gjëra të tilla kaq për të qeshur dhe kaq të rëndësishme duhet të jepen vetëm me recetb."

                                                                                   Guardian

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe288
ISBN9789928219961
Titulli origjinalThis is gong to hurt: secret diaries of a junior doctor
RedaktoriYlli Molla
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRuzhdi Totaj