I ri Cmim i reduktuar! Olga prej letre - Misteriozja Shiko më të madhe

Olga prej letre - Misteriozja

Elisabetta Gnone A-000273

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori që do t'ju bëjë të qeshni, të mendoni dhe të shqyeni sytë nga habia; dhe ajo çka Olga do të mësojë bashkë me shokët dhe lexuesit e të gjitha moshave është e sigurt: kur rritesh, mund ta përballosh jetën me guxim dhe dashuri, vetëm nëse mbetesh paksa fëmijë në shpirt.

Më shumë detaje

481 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292919

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Çfarë do të thotë të rritesh?

"Të rritesh është punë e ndërlikuar", do të thoshte mësuesi Debris dhe Olga e di mirë këtë: për të qetësuar një shoqe të re, e cila nuk dëshiron të dëgjojë të flitet për rritjen, Olga i tregon historinë e një vajze të vogël, së cilës rrobat gjithmonë i rrinin shumë të mëdha, edhe pse, sipas etiketës, ishin për moshën apo madhësinë e saj, dhe se si ajo kridhej brenda vizatimeve për t'i shpëtuar jetës së vërtetë.

Historia e Misteriozes është historia e atyre që mezi e gjejnë vendin e tyre në botë, u bishtnojnë përgjegjësive dhe detyrave, nuk e mbajnë dot mbi supe këtë barrë dhe luftojnë fort për të mbetur fëmijë. Por është edhe historia e një vajze të vogël që nuk dorëzohet.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe216
ISBN9789928292919
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlbana Nexhipi Lekaj