Martesa, Familja, Seksualiteti Shiko më të madhe

Martesa, Familja, Seksualiteti

Gezim Tushi A-000114

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është përqëndruar tek problemet aktuale të martesës, të ontologjisë dhe fenomenologjisë së saj në Shqipëri. “Ideologjia e martesës” dhe raporti me terrenin rrëshqitës të modernitetit, dilemet konceptuale e seksuale, dialektika e mishit dhe shpirtit në martesë trajtohen gjërësisht. Po ashtu edhe martesa si institucion i jetës sociale, problemet e kulturës së martesës dhe problematika e ndërlikuar e shkaqeve të zgjerimit të divorcit.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928114099

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Familja është pjesa e dytë e librit. Problemet edukative, sociale të familjes analizohen gjërësisht. Pjesa e tretë ka të bëjë me analizën e dialektikës së jetës seksuale në jetën e sotme, duke parë ndikimet pozitive të “revolucionit” të vonuar seksual dhe problemet evidente të prishjes së sistemit të jetës seksuale dhe shthurrjeve shqetësuese të seksualitetit martesor apo jashtëmartesor.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe479
ISBN9789928114099
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë