Sfidat e qyteterimit Shiko më të madhe

Sfidat e qyteterimit

Gezim Tushi A-000110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është një vështrim kompleks i problematikës sociale, analiza e faktorëve materialë e shpirtërorë që po ndikojnë në situatat e krizës sociale e individuale, në kushtet kur shoqëria shqiptare është bërë më e lirë por në të njëjtën kohë edhe e pasigurt. Në libër ka analiza të thella, deduksione, prognoza për dukuritë e reja, fenomene sociale që shfaqen ndryshe nga thelbi i tyre i vërtetë dhe që sjellin natyrshëm në jetën tonë shumë turbulenca metafizike, paqartësi morale, tronditje të thella psikologjike, nga të të cilat vuajnë
njerëzit në luftën e tyre për të patur “sistem besimi” social dhe “piketa orientimi” të reja të orientimit personal, në përputhje me standartet e qytetërimit modern.

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789995605995

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe446
ISBN9789995605995
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë