Politika dhe qytetari Shiko më të madhe

Politika dhe qytetari

Gezim Tushi A-000107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është kushtuar realiteteve politike të ndodhura në politikën konkrete dhe debatet e politikës së ditës. Autori trajton një varg problemesh që kanë të bëjnë me tiparet dhe standartet kulturore të figurës së politikanit profesionist. Libri sjell ide, mendime dhe përvoja politike të trajtuara me kompetencë dhe elokuencë nga politikanët modernë bashkëkohorë. Një vend të veçantë zë trajtimi i raporteve midis politikës dhe opinionit publik, politikës dhe dialektikës së procesit të qeverisjes, problemi i rolit sui generis të grave në politikë dhe politikat për gratë.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Emal
ISBN9789994394827

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe410
ISBN9789994394827
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë