Antologjia e mendimit estetik shqiptar Shiko më të madhe

Antologjia e mendimit estetik shqiptar

Nasho Jorgaqi BDI0022

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në këtë vepër janë përmbledhur të gjithë autorët shqiptarë që kanë shkruar për estetikën, që nga De Rada, Konica, Fishta, Koliqi dhe deri në ditët tona. Ky tekst iu shërben të gjithë studentëve të letërsisë, arteve, por edhe të pasionuarve pas estetikës

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992731974

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një përmbledhje antologjike e qëmtuar dhe e zgjedhur me kujdes nëpër shekujt e mendimit shqiptar. Nga 1504-1944, autorë e personalitete të shquar të kulturës shqiptare japin mesazhet dhe gjykimet e tyre shoqërore mbi dukuritë estetike të jetës dhe të veprave artistike. Në antologji përfaqësohen 36 autorë, me dhjetëra shkrime të nxjerra nga libra, revista, gazeta, kalendarë e dorëshkrime. Janë zgjedhur fragmente nga monografi dhe studime të ndryshme letrare, pjesë nga vepra, artikuj kritikë, recensione, shënime letrare, parathënie e pasthënie, pjesë nga tekste shkollore etj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9992731974
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim