I ri Cmim i reduktuar! Klasiket europiane per femije 2022 – set Shiko më të madhe

Klasiket europiane per femije 2022 – set

Gabriela Parca, Annie M. G Schmidt, Fiep Westendorp SET0139

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set me libra te magjishem ne kemi menduar per ju qe te beni dhuraten me te bukur dhe kuptimplote per femijen tuaj jo vetem ne festat e fundvitit vitit, por ne cdo dite te gezimit per femijen tuaj. Jane dy klasike te letersise europiane per femije, te cilet ende frymezojne dhe pasurojne boten e vogelusheve.

Më shumë detaje

11210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions

2 250 Lekë

-10%

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Pluku dhe kamioni i tij” nga Annie M. G Schmidt dhe Fiep Westendorp

Një kryevepër, që nuk duhet humbur e shkrimtares holandeze që ka marrë shumë çmime, ku shijohet fitorja e më të dobëtit, e rrëfyer rrjedhshëm e me një ironi therëse të shëndetshme. Nuk ka kufi fantazia në këto 40 histori që tregojnë situata nga më të ndryshmet që duken normale po në fakt gjithmonë shpalosin aventura dhe një problem për t'u zgjidhur.

 

“Aventurat e Gozhdes” nga Gabriela Parca

Ky libër i risjellë në shqip pas kaq vitesh me përkthimin e Virgjil Muçit është një kryevepër e vockël që të frymëzon dhe të bën të ndihesh bukur. Vetëm mbasi ta keni lexuar, të dashur fëmijë, do të më jepni të drejtë! Ndaj mos u mendoni dy herë ta merrni në duar!"

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi